Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Archiv aktualit JUDO 2013

Kostické judo boduje po celé ČR.
Uplynulé tři víkendové soboty a neděle bojovali kostičtí judisté na několika turnajích po celé ČR. Prvním z turnajů, kde kostičtí navázali na tradiční úspěchy byl turnaj nejmenších judistů v sousedních  Tvrdonicích. Z Kostic zastupovalo oddíl pět bojovníků. Zlatou medaili a první místo vybojovala Tereza Pyskatá, stříbro Dominik Csapai a David Dubec. Bez medaile, na čtvrtém a sedmém místě zůstali tentokrát Tomáš Obořil a Kristýna Dubcová, která však ve své hmotnosti zápasila se staršími a zkušenějšími chlapci. Další víkend pořádal turnaj v judu oddíl juda v Polné u Jihlavy. Tohoto silně obsazeného turnaje se opět účastnili sourozenci Dubcovi a Tereza Pyskatá. Kristýna Dubcová se umístila na třetím místě a získala bronzovou medaili, David Dubec obsadil čtvrtou příčku a nejvyšší zlatou medaili opět brala Tereza Pyskatá. Poslední víkend 9.11.2013 zástupci kostického juda bojovali o co nejlepší umístění na soutěži ve Vsetíně a na mistrovství ČR dorostu v Jablonci nad Nisou. Na turnaji ve Vsetíně kralovali sourozenci Kristýna a David Dubcovi. Kristýna zde vybojovala zlatou medaili a David Dubec obsadil bronzové pozice ve „své“ hmotnosti do 55 kg a hmotnosti do 60 kg. Na mistrovství ČR v Jablonci nad Nisou v kategorii dorostu si postup zajistil medailovými úspěchy z bodovacích soutěží, Igor Bajo. Začátek vyřazovacích bojů Igorovi nevyšel a první zápas zbytečně prohrál. K dalším třem však nastupoval zodpovědně a dva zápasy vyhrál plným počtem bodů, poslední zápas vyhrál jenom pěti body. Po sečtení bodů u dalších judistů v jeho hmotnosti se projevila velká smůla, kdy při rovnosti vítězných zápasů rozhodoval součet bodů a pouhé dva body jej stáli stříbrnou i bronzovou medaili a Igor obsadil nepopulární čtvrté místo. Přesto jsou všechny výsledky z uplynulých judistických turnajů velmi hezké a motivují i další členy oddílu. Vedení oddílu přeje judistům a judistkám z Kostic mnoho dalších sportovních úspěchů.

Jaroslav Krásný, 10.11.2013

Judisté z Kostic – úspěšní v Břeclavi
Turnaje mladých judistů v Břeclavi, se o sobotním víkendovém čase zúčastnili nejmladší judisté a judistky z Kostic. Při účasti 104 startujících z Čech, Moravy a tří oddílů Slovenska, konkrétně z Malacek, Pezinku a Galanty, přivezlo osm kostických nadějí, osm cenných kovů.
Nejcennější umístění tentokrát získala děvčata Kristýna Dubcová a Tereza Pyskatá, která ve svých věkových a hmotnostních kategoriích vybojovala zlatou medaili. Stříbrnou medaili přidal v kategorii mláďat Dominik Csapai a v mladších a starších žácích David Dubec a Drahomír Barkóci. Bronzovou medailí uzavřeli kostickou sbírku Zbyněk Pyskatý, Tomáš Obořil a Marie Netopilíková. Vedení a trenéři gratulují medailistům k úspěchu a přejí další úspěšná turnajová klání.

Jaroslav Krásný,Kostice 6.10.2013

Tři zlaté medaile pro kostické judisty
Velkou cenou Prostějova, pojatou jako“ Memoriál“ jednoho z nestorů kostického juda -  Dr. Zdeňka Ludvíka, ukončili dne 25.5.2013 judisté z Kostic soutěžní činnost  prvního pololetí roku 2013. Tato poslední předprázdninová soutěž se kostickým vydařila. Na turnaji při účasti 160 judistů a judistek z obou moravských krajů, judisté z Kostic  vybojovali  ve svých váových a věkových kategoriích pět cenných kovů. Zlatou medaili vybojovala Kristýna Dubcová, která ve finále dokázala porazit zkušenější  judistku z Ostravy. Druhou zlatou medaili vybojoval  její bratr David Dubec, který zvítězil ve všech čtyřech utkáních. Třetí zlatou medaili získal v nejtěžší hmotnosti Drahomír Barkóci. Na bronzové medaile dosáhl ještě Tomáš Obořil a Viktor Bajo. Ze sedmi zástupců kostického juda se na nepopulárních čtvrtých místech umístili Lucie Bartošová a Dominik Csapai. Závěrem školního roku si kostičtí sportovci pojedou zasoutěžit trochu jinak, a to na paintballové hřiště do Hodonína. Na podzimní část judistické sezóny se pak začnou připravovat  od poloviny měsíce srpna.

Jaroslav Krásný , 26.5.2013

Kostičtí judisté mají 5 medailí
Tradiční „Velké ceny města Hulína,“ která je určena kategorii benjamínků, mladších žáků a žákyň  se samozřejmě účastnili i zástupci kostického oddílu. V konkurenci 100 nejmenších judistů a judistek z obou moravských krajů a Slovenska, kostičtí opět zabojovali a ziskem 5. medailových postů potvrdili velmi dobrou úroveň svého oddílu. Nejvyšší post -zlatou medaili vybojovala v kategorii mladších žákyň ve své hmotnosti Lucie Bartošová. Na druhých místech se ziskem stříbrných medailí, se umístili v kategoriích mladších žáků, Tomáš Obořil a David Dubec a v kategorii benjamínků Tereza Pyskatá a Kristýna Dubcová. Se čtvrtým místem se i přes dva vítězné zápasy a bojovný výkon, musel spokojit Dominik Csapai.

Jaroslav Krásný, 5.5.2013

Tři medaile pro kostické judisty
Oddíl judo Kostice – dlouholetost, tradice, úspěch. Tak by se dal charakterizovat tento oddíl, vychovávající mladé sportovce. Další medailové úspěchy zaznamenali jeho mladí judisté na mezinárodní soutěži v Hranicích na Moravě. Sešlo se zde na 150 mladých bojovníků, v kategorii mláďat, mladších žáků a starších žáků. Jako první nastupovala k zápasům nejmladší zástupkyně oddílu, teprve osmiletá Kristýna Dubcová. Proti soupeřkám, které byly o hlavu vyšší, si sama plánovala techniku, kterou je porazí. Po prvním nezdařeném pokusu však dala na radu trenérky a zvolila techniku jinou. Pak si už jen vychutnávala vítězství, která ji vyhoupla až na stupeň nejvyšší. Zanedlouho nastupoval k bojům i její bratr, David Dubec. Nabuzen vítězstvím sestry a důraznou domluvou trenérky vedl všechna svá utkání velmi dynamicky a s přehledem dokázal odolávat technikám soupeře. Využil jejich chybiček a s nevídanou rychlostí zaútočil nasazením své techniky. Po tomto útoku pak následovalo vítězství hozením soupeře na záda nebo nasazením úspěšného držení. Po pěti vítězných zápasech si pak David domů odvezl  stejnou, zlatou medaili jako jeho sestra. Na závěr přidal do kostické sbírky medaili i Viktor Bajo, který získal v kategorii mladších žáků do 60 kg bronz. Bez umístění tentokrát zůstal Tomáš Obořil, na medaili nedosáhl Dominik Csapai, který je v tomto odvětví malým nováčkem.