Obsah

Archiv aktualit JUDO 2015

Reportáž V Kosticích rádi padají na žíněnky

Kostičtí judisté zahájili podzimní sezonu 2015 – medailemi.

Druhou polovinu závodní sezony, zahájili kostičtí judisté úspěšně. První turnaj absolvovala v Brně na Turnaji nadějí 12.9.2015 talentovaná judistka Kristýna Dubcová. I když bojovala opět v kategorii s chlapci vybojovala hezké druhé místo a stříbrnou medaili.

Tradiční mezinárodní turnaj Brno Cup pořádal oddíl SKKP Brno. Při účasti na 560 judistů a judistek se ve dnech 19.9.2015 – 20.9.2015 neztratil zástupce juda Kostice Igor Bajo. Tento velmi talentovaný dorostenec se v hmotnostní kategorii nad 100 kg probojoval do finále, kde sice nestačil na o 25 kg těžšího reprezentanta Polska, ale ziskem stříbrné medaile dokázal, že na letošní podzimní mistrovství ČR je velmi dobře připraven.

V žákovských kategoriích bojovali i další kostičtí judisté David Dubec a Dominik Csapai, ale ti byli vyřazeni v úvodních

Předposlední turnaj absolvovali 26.9.2015 judisté z Kostic v Malackách. I přes značně problematické výroky rozhodčích, dokázali přivézt zásluhou žákyně Karolíny Horčičkové bronzovou medaili a Kristýny Dubcové – stříbrnou medaili. Třetí místo a bronzovou medaili získal v žácích David Dubec. Při účasti 220 judistů a judistek z ČR a SK je to úspěšný začátek podzimní judistické sezony.

Na zatím posledním turnaji mladých judistických nadějí ve Tvrdonicích dne: 10.10.2015, získali kostické naděje zásluhou Dominika Csapaie a Kristýny Dubcové stříbrnou  a bronzovou medaili. Tereza Pyskatá  a Josef Píža obsadili 4. a 5. pozici ve svých hmotnostních kategoriích.

Jaroslav Krásný, Kostice 11.10.2015

Judo Kostice – úspěchy na turnajích mládeže (Prostějov, Blansko, Hulín)

Tří velkých turnajů mladých judistů a judistek se zúčastnili sportovci z Kostic. V neděli 26.4.2015 pořádal oddíl judo Prostějov Velkou cenu Dr. Zdeňka Ludvíka. Tohoto memoriálu se účastnilo 214 judistů a judistek z ČR. Ve velké konkurenci bojovali i mladí judisté z Kostic velmi dobře a zásluhou Anety Budínové a Vanesy Csapaiové vezou zlatou a stříbrnou medaili, v kategorii mladších žákyň. Na 4. místech se ve svých hmotnostních a věkových kategoriích umístil Dominik Csapai a Tomáš Obořil, pátou příčku obsadil David Dubec.

Další turnaj absolvovala za oddíl judo Kostice Kristýna Dubcová, která na turnaji v Blansku  (2.5.2015) vybojovala po těžkých zápasech, další zlatou medaili a to i přes přetrvávající problémy se zraněním ruky!!!

Zatím poslední turnaj, kde kostičtí vybojovali hezká umístění, se uskutečnil v Hulíně 9.5.2015. Kostice reprezentovalo sedm mladých nadějných judistů, kteří přivezli cenná umístění. Aneta Budínová opět vybojovala zlatou medaili. Na stříbro tentokrát dosáhli sourozenci Vanesa a Dominik Csapaiovi a bronzové medaile vyzápasili nováčci oddílu Martin Macháček a v nejmenších benjamíncích jeho bratr teprve pětiletý Lukáš Macháček.

V mladších žákyních obsadila třetí místo i Adéla Budínová a na 4. nepopulárním místě zůstala Terezie Pyskatá, která ve své skupině musela bojovat i s chlapci, takže čtvrté místo je i tak úspěchem.

Před kostickými judisty jsou teď na pořadu zkoušky na vyšší technické stupně, které se uskuteční 30.5.2015 v sokolovni v Kosticích.

Jaroslav Krásný, 10.5.2015

Mladí judisté oddílu z Kostic, opět bodují.

Nejmladší judisté oddílu judo Kostice se po menší odmlce opět účastnili turnaje v judu, uspořádaného 12.4.2015 oddílem judo Uherské Hradiště.

Při účasti 154 nejmladších judistů a judistek z krajů severní a Jižní Moravy, dokázali, že umí bojovat. Všichni čtyři zástupci oddílu judo Kostice přivezli z turnaje v Uherském Hradišti diplom a medaili.
Stříbro v kategorii mladších žákyň veze Vanesa Csapaiová.
Bronz v kategorii mladších žáků Csapai vybojoval Dominik.
Bronzové medaile v kategorii nejmladších benjamínků do 10. let, získali Jan Píža a nováček oddílu Martin Macháček.
Příští turnaj v judu čeká kostické judisty 26.4.2015 v Prostějově.

Jaroslav Krásný, 12.4.2015

Judisté oddílu Kostice zápasili v Uherském Brodě, Brně a ve Tvrdonicích.

Po tři uplynulé víkendy bojovali judisté TJ Sokol Kostice na přátelských turnajích v Brně v Uherském Brodě a ve Tvrdonicích.
Turnaj v Uherském Brodu a Brně v první polovině
měsíce březen, byl určen nejmladším kategoriím judistů. V Uherském Brodu vybojoval ve své hmotnosti stříbrnou medaili Jan Píža. Na turnaji přípravek v Brně získala Kristýna Dubcová svou další zlatou medaili v barvách oddílu judo Kostice.

Ve Tvrdonicích se v sobotu 28.3.2015 utkalo na tradičním Poháru Osvobození přes 100 závodníků. Za oddíl judo Kostice zde startovalo sedm mladých judistů. Až na vrchol se probojovali Kristýna Dubcová (4.zlatá v letošním roce ) a Vanesa Csapaiová, které obsadili 1.místa a získali zlatou medaili. Bronzovými medailemi se mohou pochlubit mladší žákyně Aneta Budínová, Dominik Csapai a benjamínek Jan Píža. Pátá místa obsadili Adéla Budínová a nováček oddílu Lukáš Trčka.

Jaroslav Krásný, Kostice 31.3.2015

Sedm medailí pro judisty z Kostic

Sedm medailí přivezla sedmičlenná výprava judistů z Kostic. Pod vedením trenéra Jaroslava Straky se kostičtí judisté v sobotu 7.2.2015 účastnili Velké ceny města Veselí nad Moravou.

Tohoto tradičního turnaje se účastnilo přes sto judistů ve věkových kategoriích žáků do deseti let a mladších žáků do dvanácti let.

Kostičtí judisté vybojovali zásluhou Terezy Pyskaté, Vanesy Csapaiové, a Anety Budínové tři zlaté medaile. Stříbrnou medaile vybojovali Dominik Csapai a Kristýna Dubcová, která tak stříbro přidala ke zlaté medaili získané minulý týden 31.1.2015 na turnaji v SKKP Brno. Bronzovou medaili doplnili sbírku Adéla Budínová a Jan Píža.

Mladí kostičtí judisté a judistky tímto turnajem zdárně navázali na úspěchy let minulých a jsou motivováni k dalšímu tréninkovém úsilí.

Jaroslav Krásný, Kostice 8.2.2015

Kostické judistky Kristýna Dubcová a Vanesa Csapaiová vybojovaly zlaté medaile.

Jihlavský Novoroční turnaj ( 18.1.2015 ) v judu mladých sportovních nadějí byl pro kostické judo, zastoupené čtyřmi nadějnými judisty velmi úspěšný. V konkurenci 226 judistů a judistek Kristýna Dubcová a Vanesa Csapaiová zvítězili a ziskem dalších zlatých medailí si začínají získávat respekt u svých soupeřů. Dominik Csapai obsadil na tomto Novoročním turnaji místo třetí a je cenným úspěchem na začátku nového soutěžního roku. David Dubec přesto, že bojoval se silným nachlazením se umístil na hezkém 4. místě.

O týden později 24.1.2015 se 4. ročníku Velké ceny České Třebové v judu benjamínků a žákovských kategorií zúčastnily jako jediní zástupci juda Kostice sourozenci David a Kristýna Dubcovi. Na Davidovi se projevila únava z nachlazení a přes velkou snahu a hezké zápasy se nedostal do bojů o medailové posty.

Kristýna Dubcová opět při vysoké účasti ( startovalo na 200 judistů z 50. oddílů ČR a tří zahraničních) podala výborný výkon a jen o pověstný fous ji uniklo velké finále a musela se spokojit je z Bronzovou medailí.